Partnerzy Strony

Aktualności

Srebro Młodzików na turnieju w Lubaniu !

• autor: pogonwlen1946, 2014-11-24 15:40

W ubiegłą sobotę w Lubaniu odbył się halowy turniej młodzików zorganizowany przez UKS Skorpiony Lubań. W zawodach wystąpiło 9 zespołów podzielonych na dwie grupy. Pogoń w spotkaniach grupowych spisała się świetnie, uzyskując awans do półfinału z pierwszego miejsca. Wyniki grupowe :

POGOŃ 3-0 SKORPIONY LUBAŃ

gole : Szymczyk x 2, Turski

POGOŃ 2-0 ŁUŻYCE LUBAŃ

gole : Turski, Szymczyk

POGOŃ 3-0 BOBRZANIE BOLESŁAWIEC

POGOŃ 0-1 AMICO LUBIN

W półfinale na zawodników GLKS-u czekał Piast Zawidów. Podopieczni Olega Marczyszyna po raz kolejny zagrali bardzo dobrze wygrywając 3:1 , po dwóch golach Michał Szymczyka i jednym Nikodema Korczyńskiego. W finale Pogoń ponownie spotkała się z faworytem turnieju BKS-em Bobrzanie Bolesławiec, którego w grupie po fantastycznym meczu pokonała 3-0. Jednak w finale gracze BKS-u po szybko strzelonym golu złapali znakomity rytm gry, zmęczeni zawodnicy Pogoni popełniali więcej błędów, co wykorzystali rywale, wygrywając aż 5-0. Na trzecim miejscu uplasowała się Javoria Javor.

Mimo nie udanego występu w finale, młodzi gracze GLKS-u zagrali świetny turniej za co zasłużenie dostali srebrne medale. Najlepszym strzelcem imprezy został rewelacyjnie grający Michał Szymczyk, jak zapewniał obecny na turnieju członek sztabu szkoleniowego kadry Dolnego Śląska rocznika 2002, nasz zawodnik dostanie powołanie na najbliższe konsultacje kadry województwa.

Skład Pogoni : Adam Łuszczyński, Michał Smulko - Nikola Raszkowska, Nikodem Korczyński, Michał Sakiel, Michał Szymczyk, Mateusz Rutkowski, Wiktor Amarowicz, Grzegorz Konobrocki, Maximilian Schilberg, Jakub Turski.