Partnerzy Strony

Aktualności

Pogoń U-15 awansowała na Finał Dolnośląski

• autor: pogonwlen1946, 2014-11-24 14:20

15 listopada w hali sportowej we Wleniu odbył się finał strefy jeleniogórskiej turnieju piłki nożnej halowej chłopców do lat 15 rozgrywany w ramach XV Dolnośląskich Igrzysk LZS. W zawodach wystąpiło 5 zespołów i zostały rozegrane systemem "każdy z każdym". Powiat lwówecki reprezentowały dwie drużyny Pogoni Wleń. Powiat kamiennogórski był reprezentowany przez : Pagaz Krzeszów i Kwarc Pisarzowice, natomiast z powiatu jeleniogórskiego wystąpili zawodnicy Lotnika Jeżów Sudecki. Najlepszą drużyną okazał się pierwszy zespół Pogoni. Na drugiej pozycji uplasował się Lotnik, oparty na zawodnikach z rocznika 1999 występujących w składzie lidera okręgówki juniorów starszych. Podium uzupełnili gracze Pagazu Krzeszów. O sporym pechu może mówić drugi zespół niebiesko-czerwonych, w którym aż 3 zawodników podczas turnieju odniosło kontuzje. Pogoń II zajęła 4 miejsce, a na 5 pozycji turniej ukończył Kwarc Pisarzowice. Nasi zawodnicy wywalczyli awans na Finał Wojewódzki, który odbędzie się 29 listopada w Chocianowie. Sukces tym bardziej cieszy, że łącznie w obu zespołach było tylko trzech graczy z wiodącego rocznika 1999 , reszta to zawodnicy młodsi. Najlepszym zawodnikiem zawodnikiem turnieju został wybrany Adrian Maraszek, natomiast najlepszym bramkarzem Wiktor Błaszkiewicz z Lotnika.

Kadra obu zespołów Pogoni : Jakub Kobierecki, Igor Gap, Szymon Ziemian, Daniel Liśniewski, Leszek Orzeszek, Michał Szymczyk, Adrian Maraszek, Kamil Furciński, Jakub Wełpa, Kacper Zwoliński, Wiktor Łukasik, Konrad Szyłak, Kornel Krauze, Krystian Błażewicz, Jakub Walczak, Piotr Rembiszewski, Łukasz Martyniuk.