Pogoń Wleń-Czarni Przedwojów 2-1

Pechowa przegrana Młodzików

• autor: pogonwlen1946, 2014-09-19 16:41

W spotkaniu III kolejki klasy okręgowej Młodzików Pogoń uległa na własnym boisku Czarnym Lwówek Śląśki 2-3. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla podopiecznych Olega Marczyszyna. Po rzucie różnym na prowadzenie Pogoń wyprowadził kapitan Nikodem Korczyński. Gospodarze dalej atakowali, wywalczając kolejny rzut rożny. Do piłki podszedł Kuba Turski i bezpośrednio z zerowego kąta podwyższył prowadzenie. Jednak ambitnie grający gracze Czarnych nie poddali się i za wszelką cenę próbowali odrobić straty. Ta sztuka im się udała, obrońcy Pogoni dwukrotnie spóźnili się z interwencją, co wykorzystali goście. W drugiej odsłonie więcej okazji podbramkowych mieli zawodnicy GLKS-u, którzy ponownie chcieli objąć prowadzenie . Jednak strzały Szymczyka, Turskiego i Konobrockiego, albo bronił bramkarz ze Lwówka, albo były niecelne. W końcówce gracz gości oddał piękny strzał zza pola karnego i sprawdziło się stare piłkarskie powiedzenie " nie wykorzystane sytuacje się mszczą". Po ostatnim gwizdku młodzi zawodnicy Pogoni nie dowierzali, że tego meczu nie udało się choćby zremisować, jednak nie mają się czego wstydzić bo po raz kolejny zagrali jak równy z równym na poziomie klasy okręgowej. W tym spotkaniu w barwach GLKS-u zadebiutowała Sandra Spyrka.

Skład Pogoni : Łuszczyński - Konobrocki, Korczyński, Mazurkiewicz, Sakiel, S.Spyrka, Wolski, K.Liszka, Turski oraz Nowakowski, Szymczyk, Smulko, A.Liszka, Zgrzywa, T.Schilberg, M.Schilberg, K.Spyrka, Łyżnik.