Partnerzy Strony

Aktualności

Efektowne zwycięstwo Juniorów w drugim sparingu

• autor: pogonwlen1946, 2014-08-21 19:29

Dziś w Świerzawie, w swoim drugim meczu sparingowym juniorzy GLKS-u pokonali drużynę Pogoni Świerzawa 7-0. Spotkanie było pożegnalnym występem w zespole juniorów Ernest Pilnego, któremu młodsi koledzy wraz z trenerem podziękowali za 5 sezonów gry. Ernest przez ostatnie lata był liderem formacji ofensywnej, a w spotkaniach ligowych juniorów zdobył aż 57 bramek ! Przez całe spotkanie na boisku dominowali niebiesko-czerwoni, którzy mimo tego, że zagrali w bardzo młodym składzie, poradzili sobie świetnie. Pierwsze bramki padały po podaniach znakomicie grającego Michała Szymczyka, a strzelali je : Orzeszek i dwukrotnie Pilny. Jeszcze przed przerwą na 4-0 po zagraniu Furcińskiego podwyższył Dawid Jadach, 14-letni zawodnik w ostatnim sezonie grał w Huraganie Proboszczów, i wiele wskazuje na to, że najbliższą rundę spędzi w Pogoni. Po przerwie obraz się nie zmienił, defensywa gości kierowana przez Adriana Furcińskiego nie pozwalała graczom ze Świerzawy na stwarzanie zagrożenia pod bramką debiutującego w drużynie juniorów Szymona Ziemiana. Podopieczni Olega Marczyszyna strzelali także kolejne bramki. Najpierw podanie Witczaka wykorzystał Leszek Orzeszek, a następnie strzał Zwolińskiego dobił Piotr Witczak. Wynik ustalił Ernest Pilny po indywidualnej akcji czym zakończył swoją długą przygodę z ekipą juniorów Pogoni Wleń.

Skład Pogoni : Ziemian - Szyłak, Furciński, Kulas, Wolski - Zwoliński, Zając, Witczak, Szymczyk, Orzeszek - Jadach oraz Adamus, Pilny.