Partnerzy Strony

Aktualności

Pogoń lepsza od Chmielanki

• autor: pogonwlen1946, 2014-07-27 20:53

W drugim meczu kontrolnym zespół GLKS-u pokonał na własnym boisku A-klasową Chmielankę Chmieleń 2-1. Mimo tego, że na meczu nie mógł być obecny trener Mateusz Durlak, gospodarze zaprezentowali się pozytywnie. Początek sparingu należał do Pogoni. Wynik otworzył Michał Macur, który przejął piłkę od obrońców gości i celnie uderzył zza pola karnego. Michał jest obecnie zawodnikiem Lotnika Jeżów Sudecki, ale istnieje szansa, że w nadchodzącym sezonie będzie występował w zespole z Wlenia. Na 2-0 podwyższył Wojciech Świętochowski, popularny "Święty" najpierw został sfaulowany w polu karnym rywala, a następnie pewnie wykonał rzut karny. W ostatnich dwudziestu minutach pierwszej odsłony inicjatywę przejęła Chmielanka. Goście zdobyli bramkę również z rzutu karnego, ale na temat czy Piotr Kodzis faktycznie faulował zawodnika z Chmielenia można byłoby dyskutować. Druga połowa spotkania była wyrównana, fragmentami Chmieleń potrafił się dłużej utrzymać przy piłce, ale za to Pogoń stwarzała znacznie groźniejsze okazje do zdobycia gola. Kilkakrotnie na listę strzelców mógł wpisać się Ernest Pilny, koledzy z drużyny przygotowali mu parę dobrych okazji, jednak bramkarz gości był ustawiony bardzo dobrze. Bliska zdobycia bramki był także Oleg Marczyszyn, lecz jego strzał zza pola karnego został sparowany na poprzeczkę. W końcówce Chmielanka próbowała wyrównać, ambitnie grająca w odbierze piłki Pogoń nie dopuściła rywali do stuprocentowej sytuacji.

Skład Pogoni : Gunther - Kozłowski, Kodzis, Wojtas, Gędzius - Pilny, Marczyszyn, Michalak, Amarowicz - Świętochowski, Macur oraz Dobrowolski, Szawel, Bielat, Wiatrowski, Rutkowski, Zakrzewski.