Piękne Zagrania

Podium Młodzików w Mistrzostwach Dolnego Śląska !

• autor: pogonwlen1946, 2014-03-08 19:39

Dziś w Środzie Śląskiej odbył się Turniej Finałowy halowej piłki nożnej chłopców do lat 13 ( rocznik 2001 i młodsi ) rozgrywany w ramach XV Dolnośląskich Igrzysk LZS. W zawodach wzięli udział Mistrzowie ośmiu stref z całego województwa, podzieleni na dwie grupy. Niestety losowanie grup okazało się niezwykle krzywdzące, gdyż w grupie B spotkały się 4 najlepsze zespoły ( mecze grupy A stały na znacznie niższym poziomie) ! Tak więc młodzi zawodnicy Pogoni trafili do grupy B - będącej tak zwaną grupą śmierci, wspólnie z Polonią Środa Śląska ( lider I grupy ligi dolnośląskiej młodzików ) , Lechią Dzierżoniów ( v-ce lider II grupy ligi dolnośląskiej młodzików ) oraz ULKS Wiwa Goszcz. Jednak mimo tak niefortunnego losowania gracze GLKS-u postanowili wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i powalczyć o jak najlepszy rezultat.

W pierwszym meczu grupowym podopieczni Olega Marczyszyna zagrali znakomicie pokonując solidną drużynę z Goszcza aż 6-0. Drugi mecz grupowy Pogoni to starcie z Lechią Dzierżoniów. Aby przybliżyć jakość zespołu Lechii należy wspomnieć, że dwóch zawodników tej drużyny było w ostatnim czasie na testach w Legii Warszawa ! Niebiesko-czerwoni zagrali fantastyczny mecz, zakończony remisem 2-2. Na koniec rozgrywek grupowych przegrywaliśmy 0-3 z gospodarzami - Polonią Środa Śląska. Warto dodać, że zawodnicy Polonii zaprezentowali dziś bardzo wysoki poziom.

Młodzicy Pogoni ostatecznie w grupie zajęli drugie miejsce, okazało się jednak, że w półfinale nie zagraliśmy, gdyż organizatorzy nie przewidzieli półfinałów ... Natomiast po fazie grupowej pewni gry w finale byli zwycięzcy grupy A - zawodnicy z Tomaszowa Bolesławieckiego, którzy na boisku prezentowali się słabiej niż gracze ostatniego zespołu grupy B - ULKS Goszcz. Finał wygrali zawodnicy lidera ligi dolnośląskiej - Polonii Środa Śląska pokonując bardzo wysoko ekipę z Tomaszowa Bolesławieckiego.

Niebiesko-czerwoni spotkali się w meczu o 3 miejsce z Odrą Ścinawa. Pogoń zagrała bardzo dobrze wygrywając 5-0. Kolejny znakomity mecz rozegrał kapitan Pogoni Adrian Maraszek, który zdobył w całym turnieju 7 bramek, niestety jak się później okazało organizatorzy nie zdecydowali się aby wyróżnić naszego zawodnika nagrodą indywidualną. Warto pochwalić także Igora Gap, nasz bramkarz został uznany najlepszym bramkarzem turnieju !

Podsumowując, cały - 3-etapowy turniej zakończył się sporym sukcesem Pogoni. Nasi zawodnicy pokazali, że potrafią podjąć walkę z najlepszymi na Dolnym Śląsku a medal w zawodach na poziomie wojewódzkim to wielki powód do optymizmu.

Skład Pogoni : Igor Gap - Nikodem Korczyński, Adrian Maraszek, Łukasz Martyniuk, Michał Szymczyk, Krystian Błażewicz, Łukasz Wos, Konrad Gil, Krystian Stawski, Kornel Krauze, Nikola Raszkowska, Mateusz Rutkowski.

autor: ~izabela 2014-03-08 20:58:30

avatar To wielki powód do optymizmu ale i przede wszystkim do dumy!!!Gratulacje!

autor: ~Artur Gędzius 2014-03-09 17:46:55

avatar super wynik chłopaki, rewelacyjna robota!!! Gratulacje Olo!!! Szanujemy :)