herb WŁÓKNIARZ CHEŁMSKO ŚLĄSKIE 2:1 herb POGOŃ WLEŃ
WŁÓKNIARZ CHEŁMSKO ŚLĄSKIE   POGOŃ WLEŃ

Aktualności

Pogoń-Orzeł 2:2

• autor: stowka, 2017-05-15 21:06

To nie był najszczęśliwszy dzień dla piłkarzy i kibiców Pogoni, Początek meczu był bardzo dobry. Już w pierwszych minutach Jan Aramowicz zdobył prowadzenie dla Wlenia zdobywając pierwszego gola i mimo, że optycznie to goście mieli przewagę około trzydziestej minuty Ernest Pilny był bliski podwyższenia wyniku na dwa do zera. Niestety sędzia nie uznał zdobytej bramki uznając, że w zwarciu z brakarzem Pilny pomagał sobie rękami. Była to dosyć kontrowersyjna decyzja  podjęta po konsultacji z „bocznym”, tym bardziej, że moment walki o piłkę został uchwycony na kilku zdjęciach i trudno się na nich dopatrzeć nieprawidłowego zachowania piłkarza Pogoni. Druga połowa rozpoczęła się równie pomyślnie dla gospodarzy. Po faulu na Wełpie  Ernet Pilny pewnie wyegzekwował rzut karny podwyższając wynik na 2 : 0.  Od tego momentu gra po stronie Wlenia zupełnie „siadła” z każdą minutą Orzeł zdobywał przewagę coraz częściej oddając strzały na bramkę Gunthera. Około trzydziestej minuty drugiej połowy Mysłakowice po raz pierwszy zdołały pokonać bramkarza  Wlenia. Drugi, wyrównujący gol padł dla gości dosłownie w ostatniej sekundzie meczu.

źródło: wleninfo

Pogoń-Olimpia 1:1

• autor: stowka, 2017-05-07 09:45

Wynikiem jeden jeden zakończyło się dzisiejsze spotkanie Pogoni Wleń z Olimpia II Kamienna Góra. Pierwsze minuty spotkania to szybkie dynamiczne akcje Pogoni. Po wywalczonym rzucie rożnym który wykonał Wojciech Świętochowski perfekcyjną główką popisał się trener Pogoni Marcin Sikora precyzyjnie umieszczając piłkę w bramce drużyny gości. W następnych minutach Wleń jeszcze kilkakrotnie był bliski podwyższenia wyniku.  Niestety zabrakło odrobiny szczęścia. Po przerwie z dwiema żółtymi kartkami z boiska zszedł piłkarz Olimpii. Niestety Gospodarze nie wykorzystali przewagi, chwilami wręcz oddając inicjatywę na boisku przeciwnikom. Po fatalnym błędzie obrony i bramkarza kilka minut przed końcem meczu piłka trafiła do bramki Pogoni i mimo, że gospodarze za wszelką cenę walczyli o podwyższenie wyniku remis utrzymał się do końca spotkania.

Pogoń- KS Łomnica 3-4

• autor: stowka, 2017-04-30 20:33

Dzisiaj na stadionie przy Jana Pawła kibice nie mieli powodów do narzekań. Szybki dynamiczny mecz szczególnie w drugiej połowie, dużo sytuacji podbramkowych i zdobytych goli. Wleń trzykrotnie pokonał bramkarza gości. Dwie bramki zdobył Janek Amarowicz, jedną Kuba Wełpa.  Piłkarze Łomnicy zdobyli cztery bramki. Przy czym w jednym wypadku po ewidentnym błędzie bramkarza Pogoni i jednego gola po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziego o rzucie karnym.

źródło: wleninfo.pl

Pogoń-Lesk 2:1

• autor: PF@09, 2016-10-02 19:57

Pogoń Wleń była faworytem meczu we Wleniu, nie tylko z uwagi, iż zespół grał na własnym boisku, ale i z uwagi na dotychczasową przewagę w tabeli. Jednak już po pierwszych minutach okazało się, że drużyna z Sędzisławia nie przyjechała tutaj tanio sprzedać skóry.

Początek meczu wygląda na bardzo wyrównany. Gra toczyła się to pod jedną, to pod drugą bramką. Zawodnicy nie oszczędzali sił i co kilka minut padały strzały. Szala spotkania przeważyła się dopiero w 25 minucie. Po celnym strzale Wojtka Świętochowskiego Pogoń wyszła na prowadzenie. Jednak do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń walczyła o kolejną bramkę, a Lesk starał się doprowadzić do remisu.

Paweł Kunik w WKS Pilchowice

• autor: pogonwlen1946, 2016-08-17 17:59

Paweł Kunik w sezonie 2016/2017 nie będzie już reprezentować barw Pogoni Wleń.

Po 12 latach gry z dla naszego zespołu zrezygnował popularny "Kuna". Paweł zaczynał swoją przygodę z Pogonią w 2004 roku. Podstawowy zawodnik linii defensywnej, był bardzo szanowany w szatni i poza nią przez kolegów.

Pragniemy podziękować za wiele lat gry i życzyć powodzenia w nowym klubie.

A-klasowicze mają dodatkowy termin

• autor: stowka, 2016-07-24 15:02

Zespoły występujące w dolnośląskich A-klasach od sezonu 2016/2017 będą mogły rozgrywać swoje spotkania w soboty. Wybór tego terminu zależy tylko od organizatora spotkania, czyli gospodarza. W przypadku B-klasy nie doszło do zmiany zasad i nadal drużyny z tego poziomu rozgrywek grają tylko w niedziele.

Horror z happy-endem w Sobocie !

• autor: pogonwlen1946, 2015-03-29 18:26

Podróż z piekła do nieba zafundowali sobie zawodnicy Pogoni w spotkaniu inaugurującym piłkarską wiosnę, zdołali wygrać 4:2 mimo tego, że po 45-minutach przegrywali 2-0. W pierwszej połowie meczu podopieczni Arkadiusza Cichonia nie potrafili osiągnąć odpowiedniej przewagi. Brak jakości ofensywnej to niestety tylko jedna strona medalu. Poważny problem pojawił się po błędach w defensywie, zdeterminowani gospodarze dwukrotnie pokonali Damiana Gunthera i zaczęło pachnieć wielką niespodzianką. W przerwie, jak się później okazało trener odpowiednio zmotywował graczy GLKS-u. W drugiej odsłonie na boisku można było zobaczyć zupełnie inną Pogoń, która konsekwentnie dąży do odrobienia strat. Goście regularnie stwarzali zagrożenie pod bramką LZS-u, brakowało tylko tego najważniejszego - wykończenia. Na szczęście na boisku pojawił się bohater tego meczu - Michał Macur. Michał nie jest jeszcze w optymalnej dyspozycji po kontuzji, jednak w krótkim czasie po wejściu na boisko zdołał znaleźć się w dwóch dogodnych sytuacjach i co najważniejsze wykończyć je. Remisowy rezultat w żaden sposób nie zadowalał zawodników z Wlenia, cała drużyna konsekwentnie chciała strzelać kolejne gole. Kolejny krok wykonał Ernest Pilny, który po zagraniu Wojtka Świętochowskiego odpowiednio zachował się w polu karnym i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ostatnie słowo należało ponownie do Macura. Michał tym razem ze stoickim spokojem wykorzystał podanie Krzysztofa Michalaka, kompletując w ten sposób klasycznego hat-tricka.

Za postawę w drugiej połowie i charakter, który pokazali na boisku należy pochwalić wszystkich zawodników Pogoni. Dobrą zmianę dał wprowadzony w przerwie Adrian Furciński. Udany oficjalny debiut w drużynie seniorów zaliczył 16-letni bramkarz Jakub Kobierecki.

Skład Pogoni : Damian Gunther ( od 70 min. Jakub Kobierecki ) - Jacek Bielat, Piotr Kodzis, Bartosz Wojtas, Jan Amarowicz ( od 70 min. Michał Macur - Paweł Kunik, Marcin Trojan ( od 46 min. Adrian Furciński ), Oleg Marczyszyn ( od 84 min. Krystian Worobij ), Krzysztof Michalak, Wojciech Świętochowski - Ernest Pilny ( od 88 min. Bartłomiej Rutkowski )